Klony rodzinne

Michał Ogórek
01.05.2011
A A A
Znajomy wpadł w niezłą panikę, kiedy w gabinecie swojego wieloletniego dentysty zastał pewnego dnia wszystkie jego dzieci (dwoje), które zakomunikowały, że teraz one przejęły praktykę i wszystkie zęby po ojcu. Najbardziej przeraziła go ta bezwzględna nieuchronność stomatologiczna, która powoduje, że z dentysty powstawać muszą jedynie następni dentyści.

Najradykalniejsze - jak zwykle - wnioski wysnuł z takiej sytuacji genealogicznej Zbigniew Hołdys, który otwarcie przyznał, że chce ze swojego syna zrobić artystę (jakiegokolwiek): dlaczego bowiem tak bezczelnie ma to się odbywać jedynie w rodzinach adwokatów czy lekarzy? Jednak nikt lepiej od Hołdysa nie wie, że w odróżnieniu od zawodów, gdzie liczy się przede wszystkim rutyna, talentu artystycznego nie da się przekazać w spadku jak wyposażonego gabinetu. Tymczasem zaś polska scena powoli zaczyna składać się już wyłącznie z potomstwa. Jabłka spadające niedaleko od jabłoni okazują się raczej śliwką, która wpadła

w kompot. Nie szukając daleko: za teksty swoich piosenek córka Grzegorza Markowskiego Patrycja - gdyby w Polsce wsadzali do więzienia za grafomanię - miałaby już dożywocie.

Dziedziczenie zawodu dotknęło już nawet taką instytucję, jak Kościół, akurat protestancki, bo tam jest to możliwe. Pastorami zostają niemal wyłącznie jak nie synowie pastorów, to ich córki, odkąd wyświęcanie kobiet umożliwiło wykorzystanie całej rodziny.

Na tym tle dopiero widać mądrość Watykanu, który nie zezwala na zakładanie rodzin księżom katolickim. Ci wszyscy unowocześniacze Kościoła postulujący zniesienie celibatu nie zdają sobie bowiem sprawy z tego czym to grozi. Z pojedynczymi księżmi trudno wytrzymać, a co dopiero, kiedy stworzyliby - a stało by się to niechybnie - całe kościelne rody.

Tym sposobem udało mi się nawet pochwalić konserwatywną doktrynę kościelną, co może się wydarzyć tylko raz w roku koło Wielkanocy.

TV.Gazeta.pl to portal posiadający aktualny program telewizyjny ponad 135 stacji - zarówno polskich jak i zagranicznych. Dokładny program TV obejmuje nie tylko popularne kanały telewizyjne takie jak TVP 1, TVP 2, Polsat czy TVN ale również te mniejsze - AXN, Filmbox, Canal+, HBO 2 itd. Dla Państwa wygody stacje TV zostały dodatkowo podzielone tematycznie. Kanały telewizyjne zostały posortowane w tematyki - filmowa, sportowa, rozrywkowa, dla dzieci, muzyczna, edukacyjna i ogólnotematyczna. Na stronie głównej wyświetlany jest program TV od aktualnej godziny dla najpopularniejszych stacji telewizyjnych. W prosty sposób można wybrać interesującą nas stację, porę dnia lub konkretny dzień tygodnia. Program TV widoczny na stronie głównej można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Wystarczy zarejestrować się w serwisie i wybrać stacje, które mają być wyświetlane zaraz po wpisaniu adresu tv.gazeta.pl.