Chirurg też człowiek

Olga Sobolewska
12.03.2010
A A A
Trzy pierwsze sezony Chirurgów były wybitne. Później akcja wyraźnie zwolniła. Czy szósta seria będzie wielkim powrotem Meredith i spółki?

Grey's Anatomy ("Chirurdzy") 6 *** - serial obyczajowy, USA 2009

 

Sobota Fox Life 20:05

 

Powtórki: niedziela 22:25; czwartek 23:50

 

na Fox Life również 2. sezon serialu

Lekarze zwykle nie znoszą seriali medycznych. Denerwują ich przeinaczenia. Dlatego największym komplementem dla serialu jest pozytywna opinia lekarzy. Znam dwa takie: "Ostry dyżur" i "Chirurgów".

"Chirurdzy" ("Grey's Anatomy") to serial niezwykły. Dobrze, zdarzają się w nim przypadki mało prawdopodobne (np. chłopak, który wpadł do stygnącego cementu), ale twórcy dbają o realizm. Jego największym atutem są barwne, wielowymiarowe postaci. Meredith, Cristiny, Izzie, Aleksa i George'a nie da się lubić. Można ich albo pokochać, albo znienawidzić. Podobnie z resztą medyków z Seattle Grace.

Pierwsze trzy sezony były wybitne. W czwartym historia straciła moc. Przyczyniły się do tego ubytki w obsadzie - odeszli Kate Walsh grająca Addison oraz Isaiah Washing- ton, czyli Preston, którego romans z Cristiną był ważną częścią akcji. Sezon piąty też nie zapowiadał się najlepiej, choć do serialu dołączył Kevin McKidd, grający Owena, nowego adoratora Cristiny. Na szczęście akcja się rozkręciła i można było ogłosić powrót "Chirurgów". Tym bardziej zaostrzyły się apetyty przed serią 6. W Stanach ta część "Chirurgów" pokazywana jest od września, więc wiemy już, że głównym wątkiem będzie połączenie największych szpitali w mieście: Seattle Grace i Mercy West.

Rozmowa z Sandrą Oh i Kevinem McKiddem czyli Cristiną Yang i Owenem Huntem z "Chirurgów"

Wasi bohaterowie to jedna z barwniejszych i fajniejszych par w "Chirurgach".

Kevin McKidd: Trochę się nad tą parą napracowaliśmy. Ale wydaje mi się, że udało nam się wytworzyć między nami chemię.

W piątym sezonie Cristina i Owen mieli wiele wzlotów i upadków. Scenarzyści będą w stanie zaskoczyć widzów w 6. sezonie?

Kevin: Cóż, dla Cristiny i Owena każdy dzień jest wyzwaniem. Fascynuje mnie ta brutalna szczerość i emocjonalne otwarcie, z jakim do siebie podchodzą. Przekroczyli etap, kiedy ich związek był niepewny i łatwo było od siebie uciec. Są razem i będą musieli sprostać życiu we dwoje.

Sandra: Scenarzystom nie jest łatwo. W końcu muszą napisać aż 24 nowe odcinki. Ale nie mam obaw. Skupimy się na konkretnych bohaterach, dzięki czemu widzowie będą mogli jeszcze lepiej ich poznać. Nikt nowy nie pojawi się na dłużej, jak to było w poprzednich sezonach. Nie zabraknie nowych twarzy, ale będą szybko znikały.

Pod koniec piątego sezonu Ellen Pompeo zaszła w ciążę i poszła na macierzyński. W 6. sezonie nie będzie więc Meredith!

Sandra: O nie! Meredith nadal będzie w centrum zdarzeń. Ellen nie mogła być z nami na planie, bardzo za nią tęskniliśmy, ale udało się nakręcić bardzo dużo scen z jej udziałem wcześniej.

TV.Gazeta.pl to portal posiadający aktualny program telewizyjny ponad 135 stacji - zarówno polskich jak i zagranicznych. Dokładny program TV obejmuje nie tylko popularne kanały telewizyjne takie jak TVP 1, TVP 2, Polsat czy TVN ale również te mniejsze - AXN, Filmbox, Canal+, HBO 2 itd. Dla Państwa wygody stacje TV zostały dodatkowo podzielone tematycznie. Kanały telewizyjne zostały posortowane w tematyki - filmowa, sportowa, rozrywkowa, dla dzieci, muzyczna, edukacyjna i ogólnotematyczna. Na stronie głównej wyświetlany jest program TV od aktualnej godziny dla najpopularniejszych stacji telewizyjnych. W prosty sposób można wybrać interesującą nas stację, porę dnia lub konkretny dzień tygodnia. Program TV widoczny na stronie głównej można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Wystarczy zarejestrować się w serwisie i wybrać stacje, które mają być wyświetlane zaraz po wpisaniu adresu tv.gazeta.pl.