Człowiek w żelaznej masce ***

Paweł Mossakowski
22.02.2010
A A A
TVP 1 22:15 Film kostiumowy

Poniedziałek 22 lutego

Swobodna adaptacja ostatniej części "muszkieterowej" trylogii Aleksandra Dumasa. XVII wiek, Francja.

Krajem rządzi Ludwik XIV (Leonardo DiCaprio), arogancki młodzik, który - angażując się w bezsensowne wojny - doprowadza cywilną ludność na skraj nędzy.

Nastoletni władca jest nie tylko niekompetentny, ale też zepsuty, wszeteczny i rozpustny; wszystko to sprawia, że nawet tradycyjnie wierni koronie muszkieterowie - Atos (John Malkovich), Portos (Gérard Depardieu) i Aramis (Jeremy Irons) - zwracają się przeciwko niemu. Ich plan bezkrwawego przewrotu pałacowego zakłada "wymianę" niechcianego władcy na jego brata bliźniaka, więzionego od lat w lochach Bastylii tytułowego " człowieka w żelaznej masce " (też DiCaprio).

Film z gwiazdorską obsadą jest bardzo atrakcyjną propozycją dla miłośników kina płaszcza i szpady.

TV.Gazeta.pl to portal posiadający aktualny program telewizyjny ponad 135 stacji - zarówno polskich jak i zagranicznych. Dokładny program TV obejmuje nie tylko popularne kanały telewizyjne takie jak TVP 1, TVP 2, Polsat czy TVN ale również te mniejsze - AXN, Filmbox, Canal+, HBO 2 itd. Dla Państwa wygody stacje TV zostały dodatkowo podzielone tematycznie. Kanały telewizyjne zostały posortowane w tematyki - filmowa, sportowa, rozrywkowa, dla dzieci, muzyczna, edukacyjna i ogólnotematyczna. Na stronie głównej wyświetlany jest program TV od aktualnej godziny dla najpopularniejszych stacji telewizyjnych. W prosty sposób można wybrać interesującą nas stację, porę dnia lub konkretny dzień tygodnia. Program TV widoczny na stronie głównej można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Wystarczy zarejestrować się w serwisie i wybrać stacje, które mają być wyświetlane zaraz po wpisaniu adresu tv.gazeta.pl.