Jak to jest w serialach

not. Ireneusz Sudak
24.11.2009
A A A

Ineza Bodył - dekorator wnętrz serialu "Teraz albo nigdy"

O tym, jak wyglądają serialowe wnętrza, decyduje scenograf w porozumieniu z reżyserem. Dopiero wtedy do gry wchodzi dekorator, który ostatecznie urządza i upięk-sza wybrane pomieszczenie. "Nigdy w życiu" było jak na polskie warunki serialem wyjątkowym, bo występowało w nim w sumie 360 różnych pomieszczeń, w każdym odcinku nawet 40. Dla porównania w "Rodzinie zastępczej" w odcinku są cztery scenerie. Nastawialiśmy się na przepych i efektowność - takie były założenia narzucone przez producenta. Dobrze wiemy, że serialowi bohaterowie nie żyją tak jak ich rówieśnicy w prawdziwym świecie. Ale my wychodzimy przed szereg. Nie czerpiemy inspiracji z życia, chcemy, żeby ludzie znajdowali inspiracje w serialu.

Dorota Ignaczak - scenograf "Na Wspólnej"

Dla nas ważne jest, żeby serial był zbliżony do rzeczywistości. W "Na Wspólnej" nie ma ustalonego jednego stylu wystroju wnętrz. Mieszkanie każdej z postaci jest dostosowane do jej charakteru, zawodu

czy statusu społecznego. Jeśli

na ekranie jest mieszkanie adwokata, to muszą się tam znaleźć biurko i dużo półek z książkami. Inaczej będzie wyglądał pokój budowlańca. Chcemy unikać stereotypów, ale jednocześnie oddać pewne schematyczne wyobrażenie widzów o wyglądzie mieszkań danych grup społecznych. Chcemy, żeby wnętrza podobały się telewidzom. Zdarza się, że ludzie dzwonią do działu kontaktu z widzami i pytają, gdzie można dostać ten czy inny serialowy przedmiot lub mebel.

TV.Gazeta.pl to portal posiadający aktualny program telewizyjny ponad 135 stacji - zarówno polskich jak i zagranicznych. Dokładny program TV obejmuje nie tylko popularne kanały telewizyjne takie jak TVP 1, TVP 2, Polsat czy TVN ale również te mniejsze - AXN, Filmbox, Canal+, HBO 2 itd. Dla Państwa wygody stacje TV zostały dodatkowo podzielone tematycznie. Kanały telewizyjne zostały posortowane w tematyki - filmowa, sportowa, rozrywkowa, dla dzieci, muzyczna, edukacyjna i ogólnotematyczna. Na stronie głównej wyświetlany jest program TV od aktualnej godziny dla najpopularniejszych stacji telewizyjnych. W prosty sposób można wybrać interesującą nas stację, porę dnia lub konkretny dzień tygodnia. Program TV widoczny na stronie głównej można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Wystarczy zarejestrować się w serwisie i wybrać stacje, które mają być wyświetlane zaraz po wpisaniu adresu tv.gazeta.pl.